• „Języki integrują”

          •  

            30 marca 2023r. w Zespole Szkół w Jeżowem odbyła się jedenasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego „Języki integrują”. Celem konkursu była jak zawsze dobra zabawa oraz zwiększenie motywacji do nauki języków obcych. Trzyosobowe zespoły reprezentujące swoją szkołę w formie gier i zabaw zmagały się z czterema konkurencjami sprawdzającymi zarówno wiedzę dotyczącą kultury krajów jak i umiejętność słuchania, czytania ze zrozumieniem oraz wiadomości gramatyczne.

            Publiczną Szkołę Podstawową w Cholewianej Górze reprezentowały dwie uczennice klasy VIII- Roksana Piela oraz Justyna Winogrodzka oraz uczennica klasy VII- Zuzanna Kata. Nasz zespół uczestniczył w kategorii j. niemiecki. W tej dziedzinie wystąpiło 8 drużyn.

            Poziom wszystkich zespołów był bardzo wysoki i wyrównany. Pierwszy raz w historii tego konkursu była dogrywka z j. niemieckiego, w której uczennice naszej szkoły: Roksana, Magdalena i Zuzanna wyszły zwycięsko i zajęły II miejsce. 

            Laureatkom konkursu gorąco gratulujemy i zachęcamy do nauki języków obcych.

          • AKADEMIA Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA

          • 28 kwietnia 2023r.  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji  z 1791 roku przygotowana przez panią H. Rogalę i M. Rychlak.

                          Konstytucja to pierwsza w Europie, a druga na świecie ustawa rządowa wypracowana przez Sejm Wielki (1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa. Majowa konstytucja znosiła liberum veto, dopuszczała mieszczan  do udziału w rządzie, a chłopów miała wziąć w obronę przez prawo. Zapowiadano utworzenie  nowoczesnej armii.

                          Uczennice z klasy VII Nadia i Zuzanna przybliżyły okoliczności uchwalenia tej ustawy.

            Uczennice i uczniowie z klasy V i VII  przypomnieli atmosferę tamtych czasów.

            Zaśpiewali „Mazurka Trzeciego Maja”, pieśń o Konstytucji.

            Nasi soliści Alan Bekier, Zuzanna Kata, Oliwia Fila zaśpiewali wzruszające pieśni o Ojczyźnie. Niejednemu uczestnikowi łza się zakręciła w oku.

            Zapamiętamy również występy Michała Sudoła, Pawła Sudoła, Alana Bekra, Oliwki Fili, Oliwki Sudoł, Alicji Fili i Ewelinki Watras.

            Dziękujemy za  pełne wzruszenia chwile i czekamy na następne.

            Duże wrażenie na uczestnikach akademii zrobiły niezwykle starannie  wykonane, piękne dekoracje.

          • XVI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

          • Czy młodzież z naszej gminy potrafi rozpoznać gatunki drzew albo zbóż? Sprawdziliśmy to organizując już XVI Miedzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy, w którym wzięło udział 32  uczniów z klas 5 i 6. Ich wiedza na temat ochrony środowiska bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Pod wrażeniem byli również nasi goście specjalni – Pani Kinga Mazur z Nadleśnictwa Kolbuszowa, wicestarosta powiatu niżańskiego Pan Adam Mach i wicewójt gminy Jeżowe Pan Michał Wasyliszyn. Oni też objęli nasz konkurs patronatem honorowym wraz z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, Nadleśnictwem Rudnik i Zespołem Parków Krajobrazowych w Przemyślu, a także ufundowali wspaniałe nagrody dla uczestników.

            W zmaganiach indywidualnych dla klas 5 zwyciężyła Julia Kolano ze szkoły w Groblach, miejsce II zajął Gabriel Konieczny (Jeżowe Kameralne), a na trzecim stopniu podium dumnie stanęła Milena Gil (Stary Nart). Wyróżniliśmy także Pawła Sudoła (Cholewiana Góra) i Olivię Chowaniec (Jeżowe Podgórze).

            A to wyniki rywalizacji klas 6: I miejsce Kacper Koc (Cholewiana Góra), tuż za nim – Kamila Pikor (Jeżowe Centrum), na trzecim miejscu Aleksandra Jędrek ze szkoły w Groblach. Na wyróżnienia zasłużyli  Faustyna Drelich (Jeżowe Podgórze) i Aleksandra Lasek (Stary Nart).

            Doceniliśmy także pracę zespołową. Szkołą, która zdobyła najwięcej punktów jest PSP w Groblach i o oni zasłużyli na największe uznanie i puchar. Miejsce drugie zajęła szkoła w Jacie, a tuż za nią, czyli na trzecim miejscu – szkoła w Starym Narcie. Gospodarze tym razem tuż za podium.

            Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku!

          • WIZYTA ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

          •  

            17 kwietnia br. do naszej szkoły zawitała pani pracująca w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Sokołowie Małopolskim. Nasz gość opowiedział o swojej codziennej pracy oraz przeprowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne z segregacji odpadów z uczniami klas I-III oraz klasy „0”. Dzieci doskonale wiedziały jakie kolory śmietników do jakich odpadów służą. Uczniowie wzięli również udział w quizie podsumowującym zdobytą wiedzę. Na koniec każde dziecko otrzymało drobne upominki.

            Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

          • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJKPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM

          •  

            Początkiem kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną, zorganizowanego przez Joannę Sudoł. Szkolna komisja konkursowa w składzie: pani Lucyna Kida, pani Wiesława Łata oraz pani Joanna Sudoł oceniły 17 kartek, które zrobili uczniowie klas I-III. Kryterium oceny była: pomysłowość, zgodność pracy z tematem, estetyka wykonania, właściwy format, sposób przedstawienia motywów wielkanocnych oraz poprawność napisanych życzeń w języku angielskim. Prace były wykonane przeróżnymi technikami a wybór laureatów nie był łatwy. Dlatego też komisja konkursowa wyłoniła aż 6 wyróżnień. Wyróżnienia otrzymali:

            Oskar Czajka (kl. I),

            Marta Fila (kl. I),

            Adam Pycior (kl. I),

            Amelia Rurak (kl.I),

            Lena Rurak (kl.II),

            Wiktoria Sudoł (kl. III)

            Wszystkie prace zasługują na uznanie dlatego też zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

          • Kiermasz Wielkanocny

          • Wiosna już buzuje w przyrodzie i przed nami Święta Wielkiej Nocy, zatem zgodnie z naszą małą szkolną tradycją cała społeczność zaangażowała się w Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Przez cały tydzień pieczemy i smakujemy pyszności by zebrane zyski przeznaczyć dla potrzebujących dzieci. Czegóż to nie ma na naszych kiermaszowych stołach! Babeczki, serniczki, ciasteczka, gofry i mnóstwo innych pyszności. Mniam!!! Po raz pierwszy bardzo aktywnie dołączyli do naszej akcji uczniowie I kl. Zawsze z wielkim zapałem pałaszowali słodkości kiermaszowe. Tym razem, zachęcani i wspierani przez wychowawczynię, panią Joannę Sudoł i wspaniałych rodziców, sami piekli i z dumą przynosili cukiernicze cuda. Dziękujemy Wszystkim, którzy tak aktywnie zaangażowali się w nasz Kiermasz. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy piekli, jak i tym, którzy nie zważając na kalorie ze smakiem pałaszowali słodkości. Świat Wielkich Wypieków i Cukierni stoi przed Wami otworem. A my już z niecierpliwością czekamy na kolejny kiermasz.

          • „Czytanie najlepszą nauką”

          • 29 marca 2023 roku odbył się finał dziesiątej edycji Gminnego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez PSP w Starym Narcie. Naszą szkołę w tymże konkursie reprezentowali uczniowie klasy piątej i szóstej: Alan Bekier (kl.5), Michał Sudoł (kl.5) - opiekun pani Małgorzata Rychlak oraz Joanna Chamot (kl.6) -  opiekun pani Teresa Komsa. W tym roku zapoznali się oni z powieścią Edwarda Niziurskiego „Księga urwisów”, do której nawiązywały zadania konkursowe.

            Michałowi Sudołowi gratulujemy zajęcia IV miejsca!!!

          • Powitanie wiosny przez przedszkolaków

          •  

                Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Powitanie nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją , by uświadomić dzieciom, jak ogromne bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Dzieciaki stęsknione słońca, chcą jak najprędzej zrzucić ciepłą kurtkę, chcą się cieszyć i bawić  w jego ciepłych promieniach.

            Przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Wychowankowie przedszkola wspólnie z wychowawcą  zmienili dekorację  sali z zimowej na wiosenną, wykonali ciekawe prace plastyczne, dotyczące pierwszych zwiastunów wiosny.  Przygotowali również  dla uczniów klas I-III inscenizację „ Witaj Wiosno”, podczas której  miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami, piosenkami i tańcem.

            Aby jeszcze bardziej  wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku przemaszerowali  barwnym korowodem po całej szkole zaglądając do klas starszych kolegów i koleżanek, zaprezentowali się w pięknych wiosennych kolorowych strojach  wykrzykując z uśmiechem na ustach „ Witaj, witaj Wiosno”….Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.

             

          • Warsztaty anatomiczne

          • Dzisiaj dziewczynki z klasy 7 miały okazję uczestniczyć w warsztatach anatomicznych dotyczących serca organizowanych przez Zespół Szkół w Jeżowem. Nasze uczennice szukały zależności pomiędzy budową a pełnioną funkcją tego narządu, określiły jego masę i wielkość, samodzielnie dokonały sekcji perfekcyjnie posługując się skalpelem, oceniły stan naczyń wieńcowych, wypreparowały zastawki, samodzielnie przygotowały preparaty mikroskopowe i wykonały wiele innych czynności łącząc praktykę ze zdobytą wiedzą. Myślę, że ta lekcję biologii zapamiętają na długo :)

          • Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną z życzeniami w języku angielskim

          • KONKURS PLASTYCZNO – JĘZYKOWY

            „KARTKA WIELKANOCNA Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM”

             

            Zapraszamy uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Cholewianej Górze do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą kartkę wielkanocną z życzeniami w języku angielskim.

            Zadaniem uczestników jest wykonanie kartki zainspirowanej Świętami Wielkanocnymi (z motywem świątecznym lub wiosennym) i umieszczenie w niej życzeń w języku angielskim. 

            Cele konkursu:

            • pogłębianie znajomości języka angielskiego,
            • popularyzowanie tradycji świątecznych krajów anglojęzycznych,
            • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej.

            Regulamin konkursu:

            1. Kartka powinna być wykonana w formacie pocztówki lub kartki świątecznej składanej, nie większym niż A5 (pasującej do standardowej koperty). Praca może być wykonana dowolną, wybraną przez siebie techniką plastyczną.
              1. Kartka powinna być ozdobiona oraz zawierać krótkie życzenia w języku angielskim na jednej stronie.
              2. Kartka musi zawierać informacje o autorze pracy (imię, nazwisko, klasa).
              3. Każdy uczestnik może przygotować 1 pracę.
              4. Pracę dostarczamy organizatorowi konkursu: Joannie Sudoł.
              5. Termin dostarczania prac konkursowych: do 30 marca 2023r.
            2. Komisja oceni prace według następujących kryteriów:
            • zgodność z tematem,
            • pomysłowość,
            • estetyka wykonania,
            • poprawność językowa oraz oryginalność zamieszczonych życzeń,
            • samodzielność wykonania.
            1. Informacje o wynikach konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.
            2. Komisja konkursowa wytypuje trzy najpiękniejsze kartki, których autorzy otrzymają nagrody.

             

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

          • Dzień Świętego Patryka

          • 17 marca Irlandczycy obchodzą swoje wielkie święto Dzień Św. Patryka. Jest to tak radosne i pełne uśmiechu święto, że dołącza do nich świat i wszyscy stajemy się Irlandczykami na ten jeden dzień. Króluje kolor zielony, najbardziej popularną roślinką jest koniczynka i każdy ma nadzieję ujrzeć tęczę by na jej końcu znaleźć garniec pełen złota. Również i my w naszej szkole uczciliśmy ten dzień na wesoło i na zielono. Uczniowie poznali bliżej historię i tradycje Irlandii, podziwiali tańce irlandzkie i w zielonym nastroju stawiali czoła kolejnym lekcyjnym wyzwaniom.

          • HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT Z OKAZJI DNIA KOBIET O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W JACIE – 14 marca 2023 r.

          •  

            Piłka nożna dziewcząt, nie tak popularna ale równie emocjonująca gościła 14 marca na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Jacie. Do rywalizacji stanęły reprezentacje pięciu szkół z Gminy Jeżowe. Rozegrano 10 meczy w systemie „każdy z każdym”. W ostatecznym rozrachunku zwyciężyła dość niespodziewanie ale zasłużenie drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę w składzie: Justyna Winogrodzka, Nadia Wąsik, Oliwia Puzio, Paulina Kozdroń, Joanna Chamot i Patrycja Kołodziej. Ekipa nasza w czterech meczach odniosła komplet zwycięstw: 2-1 z Jeżowem Centrum (bramki: Oliwia Puzio-1, Joanna Chamot-1), 5-2 z Jeżowem Podgórze (bramki: Nadia Wąsik-2, Joanna Chamot-2, Oliwia Puzio-1), z Jatą 3-1 (bramki: Nadia Wąsik-2, Oliwia Puzio-1) i z Nowym Nartem 3-2 (bramki: Nadia Wąsik-2, Joanna Chamot-1).  Gratulujemy dziewczętom z naszej szkoły zwycięstwa. Ich mecze dostarczyły sporych emocji, wyniki zmieniały się dość często ale dzięki zaangażowaniu, nieustępliwości, hartowi ducha a przede wszystkim też sporym umiejętnościom piłkarskim końcowe wyniki poszczególnych meczy były korzystne dla nich. Drużyna wraz z opiekunem – Panem mgr Wojciechem Łatą dziękuje Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Jacie – mgr Stanisławie Ligas i nauczycielowi WF w Jacie – Panu mgr Edwardowi Sudołowi za zaproszenie i gościnne przyjęcie.

            WYNIKI:

            CHOLEWIANA GÓRA - JEŻOWE CENTRUM             2-1 (1-1)

                        Puzio Oliwia               -1

                        Chamot Joanna         -1

            CHOLEWIANA GÓRA - JEŻOWE PODGÓRZE           5-2 (2-1)

                        Wąsik Nadia              -2

                        Chamot Joanna         -2

                        Puzio Oliwia               -1

            CHOLEWIANA GÓRA - JATA                                     3-1 (1-1)

                        Wąsik Nadia              -2

                        Puzio Oliwia               -1

            CHOLEWIANA GÓRA - STARY NART                        3-2 (1-0)

                        Wąsik Nadia              -2

                        Chamot Joanna         -1

             

            STARY NART               - JEŻOWE CENTRUM              7-0

            STARY NART               - JEŻOWE PODGÓRZE           5-0

            STARY NART               - JATA                                      4-0

            JATA                            - JEŻOWE CENTRUM              3-0

            JATA                            - JEŻOWE PODGÓRZE            2-0

            JEŻOWE PODGÓRZE  - JEŻOWE CENTRUM              5-1

             

            Tabela:            1. CHOLEWIANA GÓRA        4          12        13 – 4

                                    2. STARY NART                     4            9        18 – 3

                                    3. JATA                                   4            6          6 – 7

                                    4. JEŻOWE PODGÓRZE        4            3          7 – 13

                                    5. JEŻOWE CENTRUM           4            0          2 - 17

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Uczniowie klasy 4 i 5 wzięli udział w szkolnym konkursie "Bądź bezpieczny w sieci" zorganizowanym z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Rywalizowali zaciekle w dwóch kategoriach rozwiązując quizy oraz uczestnicząc w zabawach, podczas których odpowiadali na pytania dotyczące cyberprzemocy i netykiety. Emocje były spore, bo i nagrody czekały na zwycięzców. Najlepszy okazał się Paweł Czochara, tuż za nim na podium stanął Jakub Gębski, a trzecie miejsce zajął Wiktor Miazgowicz. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

          • Dzień kobiet

          • "Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów". 

            Nasza szkoły faktycznie przypominała dziś piękny ogród. Było mnóstwo kwiatów, słodkości, ciepłych słów i upominków. A to wszystko dla naszych Pań - od tych większych do tych całkiem jeszcze malutkich. Wszystkie czuły sie dziś wyjątkowo za sprawdzą Panów, którzy stanęli na wysokości zadania i jak co roku z uśmiechami na ustach odśpiewali "Sto lat". Były też quizy i zabawy. Chłopcy zastanawiali się czym jest eyeliner i zalotka, a dziewczynki głowiły się jak odróżnić wkręt od śrubki lub obcęgi od kombinerek. I choć "mężczyżni są z Marsa a kobiety z Wenus" to te dwa światy pięknie się uzupełniają i warto docenić jeden i drugi. Wszystkim Paniom życzymy pomocnych, męskich dłoni przy domowych obowiązkach, poczucia humoru, miłości i tego co najważniejsze - dużo, dużo zdrowia.

          • Nasze uczennice na XVI Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego ,, Zapasy Taneczne 2023"

          • W dniu 03.03.2023 zespół taneczny Sardian  wziął udział w XVI Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego ,, Zapasy Taneczne 2023" zorganizowanym przez Niżańskie Centrum Kultury.

            W konkursie wzięła udział grupa z Cholewianej Góry, w której tańczą nasi uczniowie. Był to ich debiut sceniczny, mimo to zaprezentowali się z bardzo pozytywnej strony. Grupę przygotowała p. Ewelina Chamot- instruktor i choreograf.

            Gratulujemy wszystkim tancerzom. Życzymy powodzenia w kolejnych występach na scenie!

          • Wyjazd na łyżwy

          • 28.02.2023r. dzieci i młodzież naszej szkoły miały wspaniałą szansę spędzić popołudnie na lodowisku w Rzeszowie. Ten wspaniały i pełen śmiechu wyjazd zawdzięczamy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Cholewianej Górze, które razem z panią Sołtys Małgorzatą Sudoł pozyskały fundusze na organizację zajęć pozalekcyjnych dla uczniów naszej szkoły.

            Dzieci miały szansę doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie, a Ci, którzy nigdy wcześniej nie jeździli na łyżwach mogli spróbować swoich sił na lodzie. Ileż było śmiechu i radości, zwłaszcza, gdy łyżwy się rozjeżdżały i „jeźdźcy” lądowali na lodzie. Wszyscy wrócili zadowoleni, zmęczeni i już gotowi na kolejną wizytę na lodowisku.

            DZIĘKUJEMY!!!

          • Wyjazd do teatru w Rzeszowie

          • Luty w Naszej szkole wiąże się z niezwykłym świętem, i wcale nie są to Walentynki. Już od dziewięciu lat w tym miesiącu króluje u nas Teatr. Epidemia nas spowolniła, ale nie powstrzymała. Po dwuletniej przerwie wróciliśmy do Wieczoru Teatrów Szkolnych.

            Dzięki wsparciu Wójta Gminy Jeżowe, Pana Marka Stępaka w nagrodę za trud i ciężką pracę młodych aktorów mieliśmy szansę zabrać wszystkich uczestników Wieczoru do Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Młodzi artyści mieli szanse podziwiać zawodowych aktorów przy pracy.

            Wspaniała aktorka, Pani Joanna Baran Marczydło, która jest wielkim przyjacielem naszej szkoły i od samego początku wspiera nas w rozwijaniu pasji aktorskiej wśród dzieci
            i młodzieży, zaprosiła uczestników wyjazdu na spotkanie po spektaklu. Mieliśmy szansę wejść na scenę, podziwiać rekwizyty i podzielić się wrażeniami po występie.

            Oczarowani i zadowoleni już czekajmy na przyszły rok i na kolejne spotkanie z Teatrem.

          • Święto teatru

          • Luty w Naszej szkole wiąże się z niezwykłym świętem, i wcale nie są to Walentynki. Już od dziewięciu lat w tym miesiącu króluje u nas Teatr. Epidemia nas spowolniła, ale nie powstrzymała. Po dwuletniej przerwie wróciliśmy do Wieczoru Teatrów Szkolnych.

            Dzięki wsparciu Wójta Gminy Jeżowe, Pana Marka Stępaka w nagrodę za trud i ciężką pracę młodych aktorów mieliśmy szansę zabrać wszystkich uczestników Wieczoru do Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Młodzi artyści mieli szanse podziwiać zawodowych aktorów przy pracy.

            Wspaniała aktorka, Pani Joanna Baran Marczydło, która jest wielkim przyjacielem naszej szkoły i od samego początku wspiera nas w rozwijaniu pasji aktorskiej wśród dzieci
            i młodzieży, zaprosiła uczestników wyjazdu na spotkanie po spektaklu. Mieliśmy szansę wejść na scenę, podziwiać rekwizyty i podzielić się wrażeniami po występie.

            Oczarowani i zadowoleni już czekajmy na przyszły rok i na kolejne spotkanie z Teatrem.

          • WYJAZD NA SPEKTAKL „BRZYDKIE KACZĄTKO”

          •  

            22 lutego 2023r. klasy 0-6 wraz z opiekunami panią Agnieszką Gil, Joanną
            Sudoł, Lucyną Kida i organizatorem wyjazdu panią Barbarą Drelich-Scilangą
            wybrały się na wycieczkę do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl „Brzydkie
            kaczątko”.

            Przedstawienie oparte było na jednej z najsłynniejszych
            i najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. To opowieść
            o podwórkowym odmieńcu, którego spotyka szara rzeczywistość mokradeł
            przepełniona okrutnymi komentarzami i gestami zwierząt niepotrafiącymi
            zaakceptować inności. Tylko czy naprawdę „inny” znaczy brzydki i niewart
            przyjaźni? Spektakl „Brzydkie Kaczątko" jest poetycką historią o tolerancji oraz
            akceptacji siebie i innych. Opowieść jest osadzona w plastycznym, pełnym
            ptasich piór świecie, otulonym muzyką inspirowaną odgłosami Natury
            i „Czterema porami roku" A. Vivaldiego.
            Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu były
            z pewnością dowodem na to, przedstawienie się podobało. Mamy nadzieję,
            że dzieci zapamiętają tę opowieść i znaczenie, które ze sobą niesie – inne nie
            znaczy brzydkie, gorsze. Bo jak napisał H. Ch. Andersen „Nieważne,
            że urodziłem się na kaczym podwórku, ważne, że wyklułem się z łabędziego
            jajka.”