• MIĘDZYNARODOWY KONKURS - KANGUR MATEMATYCZNY

W dniu 21.03.2024 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 15 uczniów naszej szkoły. Życzymy powodzenia!

Z niecierpliwością czekamy na wyniki :)

• Wyjazd do kina Helios w Stalowej Woli i do Fabryki Zabaw

20 marca uczniowie naszej szkoły z klas 0- IV wraz z opiekunami wybrali się do kina Helios w Stalowej Woli na film „ Emma i czarny Jaguar” oraz do Fabryki Zabaw. Niezwykła opowieść o przyjaźni nastoletniej dziewczyny Emmy i dzikiego jaguara zabrała nas w podróż po pięknej Amazonii i przekonała , że razem można zmieniać świat na lepsze, że przyszłość planety i ochrona dóbr naturalnych jest – jak nigdy- w naszych rękach. Wspaniałe krajobrazy i emocjonujące przygody zachwyciły wszystkich widzów a nawet wywołały łzy wzruszenia.

Po emocjonującym filmie udaliśmy się do Fabryki Zabaw, gdzie nasi wychowankowie spędzili  bardzo aktywnie czas  na zabawach ruchowych. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z wielu przejść, zjeżdżalni, tunelów i basenów z piłeczkami. Wiele radości sprawiły dzieciom też ruchome ścianki, trampoliny, itp. Wizyta  w bawialnii pozwoliła nam nie tylko doskonalić sprawność fizyczną , ale także stanowiła  doskonałą okazję do rozładowania niespożytych pokładów dziecięcej energii i co najważniejsze – radosnej zabawy!

• Witaj wiosno!

•             Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach . Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów.

W czwartek, 21 marca przedszkolaki z  naszej szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, dzieci przyszły ubrane na zielono. Barwne ubrania wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój.

Nie zabrakło również prac plastycznych, dzieci wykonały opaski wiosenne na głowę oraz marzannę.

To był niesamowity, nietuzinkowy dzień, działo się naprawdę wiele.

• Dzień Kobiet w przedszkolu

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy panowie oraz chłopcy w każdej klasie składali życzenia dziewczynkom i wszystkim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów..

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują panom oraz chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

• Laboratoria przyszłości

• Dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 6 mają szansę zgłębić tajniki elektroniki, a więc lutują i rozlutowują elementy układów, co sprawia im niezłą frajdę. Za to dziewczynki z klasy 5 uczą się szycia na maszynie. Kto wie, jakie przyszłe projektantki mody mamy pod swoimi skrzydłami.