• XVI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

• Czy młodzież z naszej gminy potrafi rozpoznać gatunki drzew albo zbóż? Sprawdziliśmy to organizując już XVI Miedzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy, w którym wzięło udział 32  uczniów z klas 5 i 6. Ich wiedza na temat ochrony środowiska bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Pod wrażeniem byli również nasi goście specjalni – Pani Kinga Mazur z Nadleśnictwa Kolbuszowa, wicestarosta powiatu niżańskiego Pan Adam Mach i wicewójt gminy Jeżowe Pan Michał Wasyliszyn. Oni też objęli nasz konkurs patronatem honorowym wraz z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, Nadleśnictwem Rudnik i Zespołem Parków Krajobrazowych w Przemyślu, a także ufundowali wspaniałe nagrody dla uczestników.

W zmaganiach indywidualnych dla klas 5 zwyciężyła Julia Kolano ze szkoły w Groblach, miejsce II zajął Gabriel Konieczny (Jeżowe Kameralne), a na trzecim stopniu podium dumnie stanęła Milena Gil (Stary Nart). Wyróżniliśmy także Pawła Sudoła (Cholewiana Góra) i Olivię Chowaniec (Jeżowe Podgórze).

A to wyniki rywalizacji klas 6: I miejsce Kacper Koc (Cholewiana Góra), tuż za nim – Kamila Pikor (Jeżowe Centrum), na trzecim miejscu Aleksandra Jędrek ze szkoły w Groblach. Na wyróżnienia zasłużyli  Faustyna Drelich (Jeżowe Podgórze) i Aleksandra Lasek (Stary Nart).

Doceniliśmy także pracę zespołową. Szkołą, która zdobyła najwięcej punktów jest PSP w Groblach i o oni zasłużyli na największe uznanie i puchar. Miejsce drugie zajęła szkoła w Jacie, a tuż za nią, czyli na trzecim miejscu – szkoła w Starym Narcie. Gospodarze tym razem tuż za podium.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku!

• WIZYTA ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

17 kwietnia br. do naszej szkoły zawitała pani pracująca w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Sokołowie Małopolskim. Nasz gość opowiedział o swojej codziennej pracy oraz przeprowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne z segregacji odpadów z uczniami klas I-III oraz klasy „0”. Dzieci doskonale wiedziały jakie kolory śmietników do jakich odpadów służą. Uczniowie wzięli również udział w quizie podsumowującym zdobytą wiedzę. Na koniec każde dziecko otrzymało drobne upominki.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

• ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJKPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM

Początkiem kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną, zorganizowanego przez Joannę Sudoł. Szkolna komisja konkursowa w składzie: pani Lucyna Kida, pani Wiesława Łata oraz pani Joanna Sudoł oceniły 17 kartek, które zrobili uczniowie klas I-III. Kryterium oceny była: pomysłowość, zgodność pracy z tematem, estetyka wykonania, właściwy format, sposób przedstawienia motywów wielkanocnych oraz poprawność napisanych życzeń w języku angielskim. Prace były wykonane przeróżnymi technikami a wybór laureatów nie był łatwy. Dlatego też komisja konkursowa wyłoniła aż 6 wyróżnień. Wyróżnienia otrzymali:

Oskar Czajka (kl. I),

Marta Fila (kl. I),

Adam Pycior (kl. I),

Amelia Rurak (kl.I),

Lena Rurak (kl.II),

Wiktoria Sudoł (kl. III)

Wszystkie prace zasługują na uznanie dlatego też zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

• Kiermasz Wielkanocny

• Wiosna już buzuje w przyrodzie i przed nami Święta Wielkiej Nocy, zatem zgodnie z naszą małą szkolną tradycją cała społeczność zaangażowała się w Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Przez cały tydzień pieczemy i smakujemy pyszności by zebrane zyski przeznaczyć dla potrzebujących dzieci. Czegóż to nie ma na naszych kiermaszowych stołach! Babeczki, serniczki, ciasteczka, gofry i mnóstwo innych pyszności. Mniam!!! Po raz pierwszy bardzo aktywnie dołączyli do naszej akcji uczniowie I kl. Zawsze z wielkim zapałem pałaszowali słodkości kiermaszowe. Tym razem, zachęcani i wspierani przez wychowawczynię, panią Joannę Sudoł i wspaniałych rodziców, sami piekli i z dumą przynosili cukiernicze cuda. Dziękujemy Wszystkim, którzy tak aktywnie zaangażowali się w nasz Kiermasz. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy piekli, jak i tym, którzy nie zważając na kalorie ze smakiem pałaszowali słodkości. Świat Wielkich Wypieków i Cukierni stoi przed Wami otworem. A my już z niecierpliwością czekamy na kolejny kiermasz.

• „Czytanie najlepszą nauką”

• 29 marca 2023 roku odbył się finał dziesiątej edycji Gminnego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez PSP w Starym Narcie. Naszą szkołę w tymże konkursie reprezentowali uczniowie klasy piątej i szóstej: Alan Bekier (kl.5), Michał Sudoł (kl.5) - opiekun pani Małgorzata Rychlak oraz Joanna Chamot (kl.6) -  opiekun pani Teresa Komsa. W tym roku zapoznali się oni z powieścią Edwarda Niziurskiego „Księga urwisów”, do której nawiązywały zadania konkursowe.

Michałowi Sudołowi gratulujemy zajęcia IV miejsca!!!