• Konkurs "KANGUR  MATEMATCZNY 2022"

• 17 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole najpopularniejszy konkurs – Kangur Matematyczny. W tym roku wzięły w nim udział ponad 4 miliony uczniów, w tym 16 uczniów z naszej szkoły.

Reprezentowali szkołę w kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i  Kadet.

Miło mam poinformować, że uczennica  kl. 8  - Oliwia Sobota zdobyła wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych przygód z Królową Nauk.

• Historia na słodko

• Uczennice klasy VI poznały na lekcjach historii postać Napoleona. Z pewnością pozostanie on w Ich pamięci na długo, zwłaszcza, że upiekły ku pamięci przepyszne ciasta, „Napoleonki” i „Panią Walewską”. Ależ to były pyszne lekcje :)

• Zajęcia terenowe w Świerczowie

• Niezwykle aktywnie spędziliśmy czas w Centrum Edukacji Ekologicznej należącym do Nadleśnictwa Kolbuszowa. Zwiedziliśmy szkółkę leśną, podziwialiśmy 360-letni dąb, przeszliśmy przez grę terenową, zgubiliśmy się w bukowym labiryncie... W tej wspaniałej zabawie na świeżym powietrzu cały czas towarzyszyła nam pani Kinga Mazur, która z ogromnym zaangażowaniem opowiadała nam o pracy leśnika. A na koniec usmażyliśmy sobie kiełbaski  :)

• Koloratorium

• 29 kwietnia 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs Koloratorium „Mój przepis na zdrowie i dobre samopoczucie” organizowany przez Śnieżkę. Dziś nasza uczennica Nadia Wąsik odebrała główną nagrodę - hulajnogę elektryczną INDIANA ES 700. W konkursie literackim gadżety od Śnieżki otrzymała Zuzanna Kata GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

• Nocowanie w szkole

• Wcale nie trzeba jechać daleko, by świetnie się bawić. Uczniowie klasy 4 postanowili przenocować w szkole. Zabawę rozpoczęli od ogniska z kiełbaskami i radosnym śpiewaniem, następnie urządzili w klasie kino i obejrzeli "Apollo 13". Film do ostatniej chwili trzymał ich w napięciu, a radość na wieść, że komandor J. Lovell szczęśliwie wraz ze swoją załogą wrócili na Ziemię słychać było chyba w całej Cholewianej Górze :) Niestety pogoda nie pozwoliła na nocne oglądanie nieba przez teleskop, ale wynagrodzili to sobie urządzając nocne poszukiwania skarbów przy świetle latarek. Były też harcerskie pląsy i zabawy oraz świecowisko, przy którym w końcu udało się zasnąć. Poza aktywnym spędzaniem czasu uczniowie uczyli się samodzielności, sprzątali, przygotowywali śniadanie, zmywali naczynia, pomagali sobie wzajemnie, integrując się ze sobą. Oj będzie co wspominać:)

• Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny - EKO PLANETA

• Miło nam poinformować, że kolejna edycja Eko Planety została zakończona sukcesem naszych uczniów. Zuzanna Kata z klasy 6 i Michał Sudoł z klasy 4 otrzymali ogólnopolskie wyróżnienie za bardzo dobry wynik, Paweł Sudoł (klasa 4), Oliwia Fila (klasa 4) i Paulina Koc (klasa 8) otrzymali wynik bardzo dobry! Jesteśmy z Was dumni i mocno trzymamy kciuki za Wasze kolejne wspaniałe osiągnięcia.

• Bezpieczni na drodze

• We wtorek po raz kolejny odwiedzili nas policjanci. Tym razem st. sierż. Katarzyna Pracało, st. sierż. Ewa Piątek i post. Maciej Krygier opowiadali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i z dużą cierpliwością tłumaczyli zawiłości przepisów ruchu drogowego. Teraz żaden nasz czwartoklasista nie ma wątpliwości, że przepisy są po to, by nas chronić, a niektórzy planują już swoją przyszłą karierę w Policji ;) Musicie przyznać, że niektórym policyjne czapki pasują idealnie :)

• Wizyta Pani policjantki

• O tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci i nie tylko, o tym czego nie publikować na portalach społecznościowych, o tym, aby nie ufać poznanym tam ludziom i o wielu innych aspektach opowiadała nam dziś Pani st. sierż. Katarzyna Pracało z Komendy Powiatowej Policji w Nisku.

• Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

• Pomimo, iż ten dokument został podpisany 231 lat temu to nadal niesie on ze sobą wiele aktualnych treści. Przez lata burzliwej historii stał się symbolem naszej narodowej jedności. Kolejnym pokoleniom pomagał podtrzymywać narodowe dążenia do niepodległości i stworzenia sprawiedliwego społeczeństwa. Ten niezwykle ważny dzień uczciliśmy najpiękniej jak umieliśmy - uroczystą akademią.