• Szkolne Jasełka

•        Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to czas pełen radości. Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe.

Rozpoczęło się ono przedstawieniem Jasełkowym w wykonaniu naszych wspaniałych uczniów. Spotkaniu towarzyszyła niezwykle radosna, życzliwa, a przede wszystkim rodzinna atmosfera.

• POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

•       Dnia 16 grudnia bieżącego roku, z inicjatywy Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego odbył się w Nisku Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu, w którym wzięły udział nasze uczennice klasy VIII: Kinga Rurak oraz Justyna Winogrodzka.

Wprawdzie nie zajęły pierwszych miejsc, ale z całą pewnością wzbogaciły swoją wiedzę oraz sprawdziły swoje umiejętności na poziomie powiatowym.

Opiekę na uczennicami sprawowała Pani Barbara Drelich – Scilanga.

• Przedświąteczny Kiermasz Charytatywny

• Tradycją stało się, że co roku w okresie świątecznym, korytarze naszej szkoły wypełniają się cudownymi zapachami ciast, ciasteczek i pierniczków. Uczniowie bardzo aktywnie angażują się w kiermasz świątecznych słodkości. Pieką ciasta, muffinki, pierniczki i co tylko słodkiego i świątecznego można sobie wymarzyć. Oczywiście chętnych do nabycia tych pyszności nigdy nie brakuje i stoisko z tymi wspaniałymi pysznościami jest zawsze bardzo okupowane. Jednak nie pieczemy i nie zjadamy tych słodkości tylko dla własnej przyjemności. Celem naszego kiermaszu jest zawsze zbiórka pieniędzy dla osób potrzebujących. Dzielenie się z innymi jest najwspanialszym prezentem i daje niezwykłą satysfakcję.

W tym roku zebrane pieniądze przekażemy dla chłopca, którego świat zmienił się kilka miesięcy temu, a który mimo to walczy, jak tylko może. Dominik Tupaj pochodzi z Wólki Łętowskiej, jest uczniem 6 klasy u którego zdiagnozowano guza pnia mózgu nieoperacyjnego. Pieniądze są potrzebne na leczenie za granicą, na które Dominik został zakwalifikowany. Koszty są ogromne, dlatego liczy się każdy grosz i każda minuta.

Pomagamy, jak możemy i zachęcamy do tego wszystkich.

• Projektujemy w Tinkercadzie

• W naszej szkole nie boimy się innowacji i nowoczesnych technologii. Klasa 8 na lekcjach fizyki zgłębiała tajniki projektowania obwodów elektrycznych w programie Tinkercad. Nie jest już dla nich zagadką czym jest dioda LED RGB, jak działa potencjometr lub jak podpiąć rezystor? My - nauczyciele dajemy im narzędzia, pokazujemy możliwości... Czy je wykorzystają w przyszłości? Mamy nadzieję, że tak!

• Rozszerzona rzeczywistość na fizyce

• Język nowoczesnych technologii to często jedyny sposób, aby dotrzeć do naszych uczniów, którzy mnóstwo czasu spędzają w sieci. Dlatego na lekcjach w naszej szkole pojawiła się Fizyka AR, która pozwala na nakładanie informacji generowanych komputerowo na rzeczywiste obiektu oraz na pracę na wirtualnych obiektach w rzeczywistym otoczeniu. Dodajmy do tego jeszcze ciekawe quizy i gry i tematyce fizycznej i lekcje już nigdy nie będą nudne.

• Wizyta Świętego Mikołaja

• Przyszedł! Naprawdę przyszedł! Przyniósł prezenty, pogłaskał po główkach, wysłuchał obietnic o tym, jak to będziemy się starać być grzecznymi w przyszłym roku i odleciał na swoich kolorowych saniach. Usłyszeliśmy tylko jego radosne ho! ho! ho! i już go nie było. Ale obietnice pozostały. Drogi Święty Mikołaju, nie zawiedziemy Cię! Będziemy się starać być coraz lepszymi kolegami i uczniami tak, żeby Ci z wrażenia ta Twoja czerwona czapka spadła:)

• Zuzia znów wśród najlepszych!!!

• 2 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej odbyła się XVI edycja Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody, w którym nasza niezawodna i wspaniała uczennica - Zuzanna Kata zajęła II miejsce!!! Ależ dumni jesteśmy Brawo dziewczyno! Po raz kolejny wykazałaś się pracowitością i systematycznością. Wierzymy, że jeszcze nie raz pokażesz, na co Cię stać.