• Aktywna tablica

          • Dzięki programowi "Aktywna tablica" pozyskaliśmy nowoczesny sprzęt do rewalidacji. Nasi uczniowie mogą teraz przenieść się do wirtualnej rzeczywistości dzięki goglom vr, rozwijać funkcje motoryczne na interaktywnej podłodze, a zajęcia nigdy już nie będą nudne i monotonne jeśli wykorzystamy interaktywną tablicę. Te dzieciaki naprawdę zasługują na to, co najlepsze, a my - nauczyciele robimy co w naszej mocy, by zapewnić im komfortowe warunki do rozwoju.

          • Przedstawienie Olimp na wesoło

          • Uczniowie klas V i IV w ramach lekcji historii przygotowali przedstawienie pt. „Olimp na wesoło”. Na jeden dzień do naszej szkoły zawitali bogowie olimpijscy. We wspaniałych strojach i ze swoimi atrybutami przedstawili się naszym uczniom, najpierw zaprezentowali się uczniom kl. I-III oraz przedszkolaczkom, a wieczorem wpadli na imprezkę andrzejkową do klas IV-VIII. Przedstawienie było wesołe a dzięki psotnemu Hermesowi mogliśmy dowiedzieć się więcej o mieszkańcach Olimpu i ich cechach charakteru.

            Po przedstawieniu, jak to zapowiedział Zeus, rozpoczęła się imprezka. Otworzyły ją pokazy taneczne dwóch grup, najpierw dziewczynki z kl. VIII a następnie tancerki z kl. V i VI zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności.

            Potem już parkiet był otwarty dla każdego. Nie zabrakło oczywiście ulubionych tańców i zabaw, czyli belgijki, chusteczki, kaczuszek czy pociągu.

            Wszyscy bawili się wyśmienicie i z bolącymi nogami, ale z radosnymi uśmiechami wrócili bezpiecznie do domu.

          • 25 listopada Światowy Dzień Misia

          • Piątkowy dzień, 25 listopada, w naszej szkole był niezwykle kolorowy i pluszowy. Z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego uczniowie przyprowadzili do szkoły swoich pluszowych przyjaciół. Umilali oni lekcje i sprawiali wiele radości.

          • Występ przedszkolaków

          •        W dniu 24 listopada wychowankowie przedszkola pożegnali kończącą się powoli jesień. Z tej okazji zaprosili starszych kolegów z klas I-III i rodziców. Przedszkolaki zaprezentowały umiejętności zdobytepodczas jesiennych zajęć. Najwięcej radości sprawiło dzieciom przygotowanie inscenizacji „ Dary Jesieni” oraz taniec do ,, Deszczowej piosenki”.

            Kończąca się pora roku była okazją do zaśpiewania tematycznych piosenek, a wśród nich była „ Jesienna poleczka”, „ Tańcowała jesień”, „ Pac, gruszka do fartuszka”, „ Zbieramy warzywa”, „ Jesienna moda”. W barwnych strojach, przebrani za jesienne listki, przedszkolaki recytowały wiersze i uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych, które pozwoliły na utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy na temat jesieni. Przedstawienie wprawiło zaproszonych gości w bardzo radosny nastrój.

            Teraz czekamy na piękną zimę i kolejne przedstawienie naszych najmłodszych artystów.

          • Jutro Dzień Pluszowego Misia

          • Mały lub duży, milutki i puszysty - kojarzy nam się z dzieciństwem i przytulaniem, a jutro uratuje Was, drodzy uczniowie, przed stresem związanym z odpowiedzią ustną na lekcji. Nie zapomnijcie zabrać go ze sobą do szkoły.

          • Robotyka w naszej szkole

          • "Laboratoria Przyszłości " w Szkole Podstawowej w Cholewianej Górze

                  W ramach zajęć z informatyki oraz zajęć technicznych uczniowie naszej szkoły wrzesień rozpoczęli z nowym sprzętem i powoli uczą się go obsługiwać i tworzą wspaniałe rzeczy.

            Jest to sprzęt w 100% w efektywny sposób wykorzystywany podczas zajęć prowadzonych w klasach IV - VIII i  I-III. Uczniowie bardzo polubili układanie i programowanie z Lego Spike Essential.

            Na bieżąco postaramy się udostępniać na naszej stronie wyniki naszej pracy.

          • Narodowy Dzień Niepodległości

          • Jan Paweł II powiedział: „Ziemio Polska, Ziemio trudna i doświadczona. Ziemio moja bądź pozdrowiona!”

            11 listopada obchodziliśmy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tradycją jest, iż uczniowie naszej szkoły również pamiętają o trudnych losach naszej Ojczyzny. W tym roku pieśnią i wierszem młodzież postanowiła uczcić ten szczególny czas.

          • Wycieczka do Warszawy

          • W dniach 3-4 listopada 2022 roku uczennice klasy 7 naszej szkoły wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Program naszej edukacyjnej wycieczki obejmował najważniejsze atrakcje naszej stolicy. Zamek Królewski, Stare Miasto, Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki czy Centrum Nauki Kopernik to tylko kilka z odwiedzanych przez nas miejsc. Napięty harmonogram zdopingował nas do wyjazdu we wczesnych godzinach rannych. Warszawa przywitała nas piękną słoneczną pogodą a Stadion Narodowy, który powstał w latach 2008-2011 zachwycił nas.

            Następnym punktem obowiązkowym dla każdego młodego odkrywcy jest Centrum Nauki Kopernika, my także udaliśmy się do tego magicznego miejsca gdzie nauka i fantastyczna zabawa łączą się ze sobą i inspirują na każdym kroku. Po spędzonym tu czasie w późnych godzinach popołudniowych udaliśmy się do hotelu. Po pysznej obiadokolacji żądni wrażeń udaliśmy się jeszcze na podbój Warszawy. Pałac Kultury i Nauki przywitał nas magią kolorów. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak taras widokowy położony na 30 piętrze, na wysokości 114 metrów, skąd mogliśmy podziwiać wieczorną panoramę miasta. Do hotelu postanowiliśmy wrócić metrem, dla niektórych było to pierwsze spotkanie z takim transportem pasażerów. Pełni wrażeń i emocji udaliśmy się na odpoczynek aby wypoczęci kontynuować naszą wielką przygodę w stolicy w kolejnym dniu. Następnego dnia po pysznym śniadaniu udaliśmy się do Łazienek Królewskich aby w tym szczególnym miejscu rozpocząć analizować historię Warszawy. Ulubiona letnia rezydencja króla Stanisława Augusta zachwyciła nas barwą jesiennych kolorów, a przyjaźni mieszkańcy ogrodów towarzyszyli nam na każdym kroku.

            Zwiedzając te urokliwe ogrody nie mogliśmy nie zauważyć pięknego pomnika Fryderyka Chopina, przy którym przystanęliśmy aby posłuchać kompozycji naszego wirtuoza. Dla fanów motoryzacji gratką jest odrestaurowany samochód Józefa Piłsudskiego. Cadillaca 355D ustawiono w przeszklonym, podświetlanym pawilonie przy wejściu do Łazienek znajdującym się przy Belwederze. Obok znajduje się panel z informacjami o historii tego pojazdu. Chwilę refleksji przeżyliśmy na Placu Piłsudskiego, w której znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Nieustannie trwają przy nim warta. Podczas jej zmiany żołnierze maszerują i tupią przy tym bardzo głośno. Na kolumnadzie grobu wymienione są wszystkie ważniejsze bitwy, które stoczyli polscy żołnierze. W centrum miasta na placu Zamkowym znajduje się kolumna Zygmunt III Waza, który przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy. Jak głosi legenda, jeśli opuściłby miecz, który trzyma w dłoni, byłoby to zapowiedzią nieszczęścia dla stolicy. Syrenka Warszawska to kolejny symbol stolicy, syrenka trzyma miecz i tarczę, bo, według legendy, rybakom, którzy uwolnili ją z rąk kupca, obiecała, że będzie bronić Warszawy. Oglądaliśmy również Pomnik Małego Powstańca, rzeźba małego żołnierza znajduje się na starym mieście, przedstawia dziecko, chłopca, który walczył w powstaniu warszawskim w trakcie wojny. Po pysznym obiedzie udaliśmy się na Zamek Królewski, gdzie poznawaliśmy historię tego miejsca i mogliśmy podziwiać piękne komnaty królewskie oraz Galerię Arcydzieł. Spędziliśmy w zamku niezapomniane chwilę. Pełni wrażeń i emocji wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszych domów.

          • Wyjazd na spektakl "Czerwony Kapturek"

          •             8 listopada uczniowie klas 0 – III wyjechali do MDK w Nowej Sarzyniena spektakl teatralny

            ,,Czerwony Kapturek’’.

                      Krakowscy aktorzy  w niezwykle ciekawy sposób zaprezentowali historię Czerwonego Kapturka, poprzez  piosenki i dialogi pokazali małym widzom jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie, być asertywnym i odważnym.

            Barwne kostiumy, ruchome scenografie oraz efekty świetlne wprowadziły uczniów w magiczny klimat przedstawienia. Dzieci przez cały czas miały wrażenie, że towarzyszą bohaterce w czasie jej przygód, niejednokrotnie ratując ją z opresji. Baśniową atmosferę spektaklu dopełniały piękne maski sceniczne.     

            Ten niesamowicie kolorowy, radosny i żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical był świetną okazją do zabawy dla uczniów naszej szkoły.

                   W radosnym humorze wracali zapytując o kolejny spektakl. 

          • Spotkanie  z Funkcjonariuszami Policji

          •            Dnia 7 listopada z inicjatywy Pedagog Pani Barbary Drelich – Scilanga odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjno – profilaktyczne z Pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Nisku.

             

                        Spotkanie poprowadzili: mł. asp. Iwona Jarosz, która zajmuje jednoosobowe stanowisko do spraw profilaktyki społecznej oraz mł. asp. Damian Żak, który jest Przewodnikiem psa służbowego w KPP w Nisku.

                        Spotkanie odbyło się dla dwóch grup wiekowych. Najpierw uczestniczyły w nim  dzieci klas

            0-III, a następnie uczniowie klas starszych IV-VIII.

                    Pogadanka oraz dialogi dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa miały na celu uwrażliwienie uczniów na czyhające zagrożenia.

            Bardzo dużym zainteresowaniem było również spotkanie z psem, który jest niezwykle ważny i przydatny w codziennej pracy Policji.

                        Uczniowie na pamiątkę spotkania otrzymali od Państwa Policjantów upominek w postaci rowerowych światełek odblaskowych.

                        Na zakończenie spotkania, w dowód wdzięczności, uczniowie wręczyli Funkcjonariuszom skromne podziękowanie, życząc przy tym dużo sukcesów w pracy zawodowej oraz życiu prywatnym.

          • Nowi mieszkańcy naszej szkoły

          • Opieka nad zwierzakiem wymaga odpowiedzialności. Uczy wrażliwości, a obserwacja wzrostu i rozwoju naszego pupila pozwala zdobyć wiedzę o otaczającym nas świecie przyrody. Dlatego nasi uczniowie postanowili zaopiekować się patyczakami.  Te sympatyczne zwierzęta nie gryzą, nie powodują alergii, są mało wymagające, a piątoklasiści pokochali je od pierwszego wejrzenia:)

          • Tak uczymy się przedsiębiorczości

          • W naszej szkole działa sklepik, który prowadzą uczennice klasy 7 - Zuzia i Nadia. Dziewczyny zdobywają przy tym wiedzę o finansach, poznają wartość pieniędzy, trenują swoje matematyczne umiejętności... Kto wie, może w przyszłości otworzą swoje własne, świetnie prosperujące biznesy ;P

          • Klasowy turniej tabliczki mnożenia

          • Uczniowie klasy 5 udowodnili, że tabliczna mnożenia może być przyjemna, a nawet zabawna. Wszyscy wzięli udział w klasowym turnieju, w którym popisywali się swoimi matematycznymi umiejętnościami. Walka była zacięta i niezwykle wyrównana do tego stopnia, że trzeba było przyznać ex aequo dwa pierwsze miejsca - dla Jakuba Gębskiego i Pawła Iskry. Brawo chłopcy :)

          • XX Diecezjalna Olimpiada Wiedzy Liturgicznej

          • Zuzanna Kata, uczennica kl. 7 wzięła udział w etapie dekanalnym XX Diecezjalnej Olimpiady Wiedzy Liturgicznej  „Sakramenty w służbie komunii” – Sakrament Święceń Biskupa, Prezbitera, Diakona.

          • Szkolenie dla uczniów


          • W dniu 25.10.2022 w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie dla uczniów klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mirosław Olejarczyk .

             Celem tych zajęć było zapoznanie z selektywną zbiórką odpadów komunalnych, powtórnego wykorzystania surowców wtórnych, promowania Zero West World oraz uświadomienie problemu dzikich wysypisk.

            Uczniowie aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, które były bardzo ciekawie zorganizowane. Odbył się pokaz praktycznego segregowania śmieci oraz konkurs, w którym brały udział 3 drużyny w trzyosobowym składzie. Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

            Na koniec wszyscy uczniowie za prawidłowe wykonanie zadania z segregacji śmieci otrzymali certyfikaty i drobne upominki.