• Rok Ignacego Łukasiewicza

• ​​​​​​Z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 rokiem tego wielkiego Polaka, filantropa, patrioty, a przede wszystkim twórcy przemysłu naftowego i lampy naftowej. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 wzięli udział w lekcji muzealnej online zorganizowanej przez Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego  Łukasiewicza w Bóbrce. Projekt objęli patronatem Podkarpacki Kurator Oświaty i Wojewoda Podkarpacki.

• Pasowanie na ucznia

• 21 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze oraz tańczyć. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Pana Grzegorza Kołodzieja. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Święto Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to święto całej szkolnej wspólnoty: Nauczycieli, Pracowników obsługi oraz Uczniów i Rodziców. Tegoroczne święto było w naszej szkole obchodzone bardzo wesoło i uroczyście. Były życzenia i uroczyste 100 lat! Były kwiaty, laurki oraz jabłuszka od uczniów. Nie zabrakło również życzeń, wierszy i piosenek w czasie uroczystej akademii.

• „Jak Rumcajs Cypiska uratował”

•          W dniu 7 października bieżącego roku uczniowie klas I-III wraz z uczniami klasy
            „0” odwiedzili Centrum Kultury w Nowej Sarzynie, gdzie obejrzeli rozśpiewany
            i roztańczony spektakl teatralny o słynnym rozbójniku Rumcajsie, jego żonie Hance i synku
            Cypisku.
                    Mali widzowie mogli poznać wspaniały humor oraz barwne, baśniowe, postacie
            zaludniające bajkowy las, a przede wszystkim niezwykle cenne przesłanie stawiające
            na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina,
            poszanowanie godności ludzkiej oraz życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Aktorzy wraz
            z dzielnym Rumcajsem zabrali maluchy na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego
            Rzacholeckiego Lasu, nieopodal Jiczyna. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego
            Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego
            boru.

• WYCIECZKA

• W dniu 5 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego. Na pierwszą wspólną przygodę zabrali swoich kolegów ze Starego Nartu. Zamek Królewski w Sandomierzu, Trasa Podziemna, Brama Opatowska, Ucho Igielne, Wąwóz Lessowy, Góry Pieprzowe, Zamek w Baranowie Sandomierskim zwany małym Wawelem to tylko kilka z licznych atrakcji naszej wycieczki.

• SPOTKANIE Z PANEM STRAŻAKIEM

Dnia 3 października bieżącego roku w naszej szkole z inicjatywy Pedagog Pani Barbary Drelich – Scilanga odbyło się spotkanie z Panem Zbigniewem Dudzikiem, zawodowym emerytowanym pracownikiem Straży Pożarnej. Pan Zbyszek to rodowity mieszkaniec Cholewianej Góry i  tak naprawdę od niedawna jest na emeryturze.

Bardzo chętnie skorzystał z zaproszenia i przybył z pogadanką i ciekawymi prezentacjami oraz filmikami przygotowanymi dla uczniów klas VI-VIII.

W ciekawy sposób przedstawił uczniom struktury oraz zasady funkcjonowania Straży Pożarnej oraz ogólne kryteria dostania się na kierunek studiów związany z pracą w pożarnictwie.

W sposób niezwykle interesujący przedstawił zagrożenia między innymi : pożary ciał stałych, pożary cieczy palnych, pożary gazów, pożary tłuszczów oraz była mowy o czadzie i objawach jego zatruciem, jako czymś  wyjątkowo niebezpiecznym .

Pan Zbyszek zwrócił uwagę i ukierunkował uczniów na to, co należy robić, jeżeli znajdziemy się w niebezpiecznej sytuacji oraz jak w głównej mierze zapobiec takim sytuacjom.

Młodzież chętnie i z wielką ciekawością uczestniczyła w spotkaniu z Panem Strażakiem.

W dowód wdzięczności na zakończenie wręczyli słodki upominek i zaprosili na kolejne takie spotkania.

• Dzień Chłopaka

• 29 września br. po raz pierwszy od czasów pandemii, w naszej szkole miała miejsce dyskoteka. W radosny i roztańczony sposób świętowaliśmy Dzień Chłopaka, który przypadał następnego dnia. Chłopcy mogli wykazać się swoim sprytem i szybkością w kilku konkurencjach, które przygotowaliśmy specjalnie dla nich. Nie zabrakło też chętnych do wywróżenia sobie imienia swojej przyszłej „ukochanej”. Dziewczynki przygotowały drobne upominki dla swoich kolegów, które na pewno będą miłą pamiątką z tego dnia. Jednak to tańce były najważniejsze - i te skoczne i te do przytulania. Jeszcze raz życzymy Wszystkim Naszym Panom, i tym młodszym i tym starszym. Wszystkiego Najlepszego! Niechaj zdrowie im zawsze dopisuje a marzenia się spełniają.