• Światowy Dzień Misia Pluszowego

• 25 listopada przypada wspaniały i radosny dzień, Dzień Misia Pluszowego. Tego dnia uczniowie „przyprowadzili” na lekcje swoich ulubionych, pluszowych przyjaciół. Jednocześnie żeby poczuć się w jeszcze bardziej „pluszowym” nastroju założyli kolorowe ubrania, które przypominały im ich ulubione stroje z lat przedszkolnych. Tego dnia było radośnie, kolorowo i bardzo misiowo.

• WYJAZD DO NOWEJ DĘBY

• Grudzień zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim „bombkowy nastrój”.

24 listopada 2021 r. uczniowie klas 4 -8 wybrali się do Fabryki i Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Mieli tam szansę przyjrzeć się z bliska procesowi powstawania ręcznie robionych i zdobionych bombek. Zachwytom nie było końca, zwłaszcza, że zbiory w tamtejszym Muzeum powiększyły się o wystawę bombek z lat powojennych. Przepięknie zdobione bombki w różnych kształtach i wszystkich możliwych kolorach są tak naprawdę dziełami sztuki. Wszyscy uczestnicy mieli szansę zrobić bombkę własnoręcznie i podeszli do tego zadania z fascynującą radością i zaangażowaniem.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu była wizyta w kinie. Film był równie ekscytujący i w czasie drogi powrotnej wciąż słychać było rozmowy i zachwyty nad ulubionymi bohaterami i scenami, które zrobiły na widzach największe wrażenie.

Wyjazd zakończył się „śpiewająco” i uczniowie stwierdzili, że nie mogą się już doczekać kolejnego.

• Zaśpiewajmy Niepodległej!

• Akademia z okazji Święta Niepodległości wpisała się na stałe w kalendarz szkolnych uroczystości. Nie wolno nam zapomnieć o trudnych losach naszej ojczyzny, o zawiłych jej drogach do wolności. Wśród patriotycznych pieśni i wzruszających recytacji oddaliśmy hołd bohaterom, którzy nie szczędzili Polsce tego, co najcenniejsze - własnego życia.