• Zabawa karnawałowa

• Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa karnawałowa, która w naszej szkole odbyła się w sobotę 27 stycznia, na którą czekali z wielką niecierpliwością uczniowie.

Najpierw bawiły się dzieci z klas 0-III, zaś klasy IV-VIII przybyły punktualnie na16:00.

Dzieciom młodszym towarzyszył DJ Kubuś, który grał oraz przeprowadzał zabawy.

Było wesoło, tanecznie i smacznie.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji balu oraz wspólne sprawowanie opieki nad dziećmi podczas zabawy.

• Dzień Babci i Dziadka 2024

• Dnia 23 stycznia w PSP w Cholewianej Górze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wyżej wymienioną uroczystość przybyli babcie i dziadkowie oraz zaproszeni seniorzy z Nowego Nartu wraz z opiekunami.

Uczniowie klas 0 - 3 wraz z wychowawcami  przygotowali uroczystą akademię na której nie zabrakło pięknych wierszy oraz piosenek dedykowanych wszystkim uczestnikom uroczystości Nie zabrakło też ludowych akcentów,

Dziewczynki w pięknych krakowskich strojach zatańczyły krakowiaka. Zaproszeni goście mieli zorganizowany słodki poczęstunek podczas którego mogli podzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami z uroczystości która przebiegła w miłej i serdeczniej atmosferze.

Dorośli nie kryli wzruszenia i dziękowali za tak gorące przyjęcie. Z tego powodu jest nam bardzo miło i można tylko krótko dodać do następnego roku.

• „Odkryj i wychowaj Mistrza”

• 17 stycznia na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Cholewianej Górze w ramach  projektu: „Odkryj i wychowaj Mistrza” spotkały się drużyny piłkarskie dziewcząt ze szkół podstawowych z Jaty, Starego Nartu i Cholewianej Góry.

Zacięte i emocjonujące mecze dostarczyły widowni szkolnej niesamowitych emocji. Wyrównane spotkania trzymały w napięciu do ostatnich sekund. Dziewczętom nie brakowało ambicji i zaangażowania ale też i umiejętności czysto piłkarskich. W końcowym rozrachunku  zwycięsko ze zmagań wyszła drużyna „gospodyń” – Cholewiana Góra (opiekun mgr Wojciech Łata), drugie miejsce zajęła reprezentacja Starego Nartu(opiekun mgr Katarzyna Stanowska) a trzecie Jaty (opiekun mgr Edward Sudoł).

Najlepszym bramkarzem turnieju została bramkarka drużyny z Cholewianej Góra – Joanna Chamot, a królami strzelców ogłoszona  dziewczęta ze Starego Nartu – Julię Baran i Gabrielę Sudoł które strzeliły po 7 bramek.  Impreza ta  była, jak zaznaczył Dyrektor Szkoły mgr inż. Grzegorz Kołodziej, częścią projektu dofinansowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Następne zawody sportowe już wkrótce. Zapraszamy !

GMINNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Dziewczęta klasa VIII i młodsze       Cholewiana Góra   17 stycznia 2024 r.

PSP STARY NART              – PSP JATA                         3 – 2 (1 – 2)

Baran Julia              -2                    Dudzik Amelia       - 1

Sudoł Gabriela       -1                    Gut Klaudia             - 1

PSP CHOLEWIANA GÓRA – PSP JATA                                  2 – 0 (1 – 0)

Chamot Joanna      -1

Story Wiktoria       -1

PSP CHOLEWIANA GÓRA – PSP STARY NART       3 – 2 (2 – 0)

Story Wiktoria       -2                    Baran Julia              -1

Wąsik Nadia           -1                    Sudoł Gabriela       -1

PSP STARY NART              – PSP JATA                         4 – 5 (3 – 1)

Baran Julia              -2                    Gut Klaudia             -3

Sudoł Gabriela       -2                    Dudzik Amelia       -2

PSP CHOLEWIANA GÓRA – PSP JATA                                  2 – 0 (1 – 0)

Story Wiktoria       -1

Chamot Joanna      -1

PSP CHOLEWIANA GÓRA – PSP STARY NART       2 – 5 (1 – 3)

Wąsik Nadia           -1                    Sudoł Gabriela       -3

Chamot Joanna      -1                    Baran Julia              -2

1. PSP CHOLEWIANA GÓRA             4       9         9 – 7
            2. PSP STARY NART                          4       6       14 – 12
            3. PSP JATA                                       4       3          7 – 11

PSP CHOLEWIANA GÓRA:

1. WĄSIK                Nadia
            2. CHAMOT           JOANNA
            3. PUZIO                 OLIWIA
            4. kozdroń         paulina
            5. Kołodziej        patrycja
            6. Story                wiktoria
            7. Fila                     aleksandra

• Inscenizacja klasy pierwszej pt.„ Poszukujemy Św. Mikołaja”

• Dnia 12 stycznia uczniowie klasy I zaprosili na inscenizację o tematyce świątecznej pt. „ Poszukujemy Św. Mikołaja” starszych kolegów i koleżanki a także przedszkolaków.

Celem przedstawienia było zachęcanie wszystkich do otwartości na innych, uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, dzielenia się z innymi. Podczas inscenizacji tekstu uczniowie popisali się swoimi aktorskimi zdolnościami . W roli Mikołaja wystąpił Paweł Piróg, Elfa- Karol Kołodziej, lekarza- Justyna Story, detektywów- Alan Rębisz i Jaś Watras zaś rolę reporterów telewizyjnych zagrali- Karolina Majowicz, Magdalena Chowaniec, Karol Miazgowicz, Nicole Kowal i Kinga Sudoł. Na koniec przedstawienia zaprosili wszystkich gości do wspólnej zabawy przy piosence o tematyce świąteczno- zimowej. Cieszymy się ,że występy pierwszaków sprawiły wiele radości zaproszonym gościom.

Inscenizacja zainspirowała nas do zorganizowania akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli, więc z wielkim zaangażowaniem przystąpiliśmy do niej. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się  do niesienia pomocy podopiecznym „ Podleśna Przystań”.

„ Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł ,

Lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich , którzy są w potrzebie”

( Phil  Bosmans)